„Chociaż jeszcze Cię nie znamy to już bardzo Cię kochamy”

W czasach selfie i modzie na fotografowanie każdego fragmentu swojego życia wiele par decyduje się na tak zwaną sesję z brzuszkiem 🙂 Częstym elementem sesji jest towarzyszący napis: „Chociaż jeszcze Cię nie znamy, to już bardzo Cię kochamy”. Przyszli rodzice są pozytywnie nastawieni do swojego maleństwa kiedy ten jest jeszcze maluteńką kropeczką, ledwo widoczną i wyczuwalną w badaniu lekarskim. Ta Mała Kropeczka nagle staję się najważniejsza i jedynym pragnieniem jej rodziców jest jej dobro… A Pan Bóg w Ewangelii wg. św. Łukasza mówi do nas:

Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą (Łk. 11,13)

 Bardzo często jesteśmy świadkami heroicznych postaw rodziców wobec swoich dzieci. Myślę, że nikt kto wychowywał się w zdrowej rodzinie nie ma wątpliwości, że był kochany przez rodziców, że Ci byliby w stanie oddać wszystko nawet własne życie za mnie… na szczęście oni nie musieli… ale Ktoś Inny tak. Ten ktoś jest o wiele lepszy od moich nieidealnych rodziców i ich niedoskonałej miłości. I zna mnie, bo mnie stworzył, bo mnie ukształtował (Ps.139).

W czasie studiów miałam taki czas, że nie potrafiłam uwierzyć, że Bóg naprawdę mnie kocha, prosiłam Go wtedy o słowo, które mnie przekona. Dzisiaj niemalże całe moje Pismo św. jest „pomalowane” na różowo, bo przez wiele lat zaznaczałam fragmenty, które mówią o miłości Boga do mnie. Moim ulubionym jest:

Ukochałem cię odwieczną miłością,
dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość.
Znowu cię zbuduję i będziesz odbudowana,
Dziewico-Izraelu! (Jr.31, 3-4)

I te słowa naprawdę sprawdziły się w moim życiu, Bóg milion razy „znowu mnie budował” i dawał mi nowe życie. Ale dopiero teraz kiedy powierzył mi i mojemu mężowi Nowe Życie zrozumiałam jak bardzo On musi mnie kochać, jak bardzo tęsknic za mną. Jak bardzo nie chcieć nic w zamian. Bo Jego jednym pragnieniem jest moje Szczęście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *