Matka

Rodzina jest najważniejszą grupą dla każdego człowieka. Kościół w swojej mądrości stawia ją na pierwszym miejscu, chcę otaczać ją szczególną troską i daję specjalne miejsce w życiu każdego z nas. Rodzina to ludzie do których chętnie wracamy za którymi tęsknimy.

Bóg chcę abyśmy mogli lepiej go rozumieć, abyśmy mogli czuć, że jest bardzo blisko nas. Dlatego On jest naszą rodziną. W tej rodzinie mam Tatę, Mamę i Brata. Zawsze lubiłam tak myśleć o relacji z Niebem. A teraz kiedy mam swoją rodzinę jeszcze bardziej cieszę się z tej na Górze.

Dziś moje myśli krążą wokół Matki, wokół tej, która nieustannie przyprowadza mnie do Chrystusa, która mnie uczy relacji z Nim i myślę sobie, że Bóg jest naprawdę mądry, że dał nam Matkę, bo tylko kobieta potrafi być tak czuła, tak wrażliwa na każdy, nawet najdrobniejszy ruch człowieka. Myślę o kobiecie, która jest w ciąży i czuję delikatne ruchy swego maleństwa, przyprowadza więc do niego ojca i zachęca aby dotykał brzucha, aby czuł i próbował zrozumieć, że w niej jest dziecko. Tak samo Maryja:

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.  Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego   i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.J 2,1-12

to ona przyprowadziła Jezusa do potrzebujących, bo pierwsza zauważyła problem państwa młodych. I także dzisiaj przyprowadza Boga do mnie i mnie do Boga. Dziękuję Ci Mamo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *